Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą – 24.07.2022

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa,  we wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W  modlitwie  polecajmy wszystkich uczestników ruchu drogowego prośmy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 25 VII – święty Jakub Apostoł;
  • 25 VII – święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
  • 29 VII – święci Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii.