Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą – 31.07.2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca  modlitwa różańcowa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:30.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta do Serca Jezusowego o godz. 7:30 i 18:00. Spowiedź święta od godz. 6:00.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości  oglądania na wieki Boskiego Oblicza.  

7.  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17:00.

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Koronka Szkaplerzna o godz. 17:00 i 17:30 nieszpory szkaplerzne.

9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 1 VIII – święty Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła;
  • 4 VIII – święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.