Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą – 17.07.2022

1. Dzisiaj obchodzimy  uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej. Siostra Łucja w książce: „Apele orędzia fatimskiego” w następujący sposób precyzuje jak należy interpretować ukazanie Matki Bożej z Góry Karmel w ostatnim zjawieniu: jest to wezwanie do wszystkich, aby dążyli do świętości i do zjednoczenia z Bogiem. Dziękując Bogu za dar Matki Bożej Szkaplerznej jesteśmy wezwani do szczególnej modlitwy, pokuty i pracy, do dzieła wskazanego przez Maryję, aby ludzie otwierali się na łaskę Jezusa i aby odrzucali grzech, który prowadzi do zatracenia. Przyjęcie szkaplerza wprowadza nas w całe to przesłanie, jakie jest zawarte w tych ważnych objawieniach ostatnich czasów w Lourdes i Fatimie.

2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów.

3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo prośmy, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

4. Dzisiaj po każdej mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 22 VII – święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;
  • 23 VII – święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.