Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 13.03.2022

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.  Do puszki przed kościołem możemy złożyć ofiarę na fundusz Misyjny.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w piątek o godz. 15:00  

3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

4. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej we wtorek o godz. 7:00 i  piątek o godz. 20:00.

Od środy 16 marca zapraszamy na Triduum przed Uroczystością odpustową św. Józefa w naszym sanktuarium o godz. 18:00. Triduum będzie celebrował ks. Stanisław  Olszak  z Seminarium z Tarnowa.   

 5. W sobotę, 19 marca, będziemy obchodzili  Uroczystość Odpustową Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.  Msze św. o godz. 6:30; 7:30; 9:00, 18:00. Suma odpustowa o godz. 11 którą odprawi Ks. Dziekan Marek Kuzak. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

6. Zbiórka na tacę w przyszłą niedzielę 20 marca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.

Pomoc dla Ukrainy

W obliczu kryzysu humanitarnego związanego z wojną na Ukrainie  pragniemy wesprzeć naszych Ojców Karmelitów pracujących na Ukrainie.  Prosimy o dary żywności, które  można składać przed bocznym ołtarzem.  Zostaną one  przekazanie i rozdzielone tamtejszej ludności.

W tym tygodniu patronuje nam św. Józef, w sobotę odpust św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 11:00.