Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 5.12.2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Koronka szkaplerzna o godz. 15:00 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 6:30; 7:30; 11:30; 18:00.

5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy!

6. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie  posługujemy w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

7.  Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w niedzielę przy stoliku pod chórem, w tygodniu w zakrystii.  W zakrystii są również do nabycia opłatki na stół wigilijny.

8. W przyszłą  niedzielę  ks. Grzegorz Jelen będzie głosił kazania w naszej świątyni podczas każdej Mszy św.  Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć  dokończenie budowy jego kościoła  na Ukrainie  na ofiarą do puszek.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu