Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 12.12.2021

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana.
  1.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  1. 13 grudnia Wspominamy 40 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego tragicznego czasu.
  1. We środę 16 grudnia rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Chcemy w ten sposób wyprosić sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. Nowenna będzie odprawiana po Mszy św. roratnej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00. Roraty w naszym sanktuarium codziennie o godz. 6:30.
  1. Jak co roku Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z Pilzna pragną podzielić się z nami Światłem z Groty Narodzenia w Betlejem.  Światło zostanie przyniesione do naszego  kościoła 18 grudnia w sobotę. Osoby pragnące zabrać je do swoich domów  będą mogły zabrać je z bocznego ołtarza.  Betlejemskie Światło Pokoju będzie płonęło do wigilii Świat Bożego Narodzenia.
  1. 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
  1. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można  dziś nabyć przy stoliku pod chórem, w dni powszednie w zakrystii. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także  opłatki na stół wigilijny.
  1. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na budowę kościoła na Ukrainie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – święta Łucja, dziewica i męczennica;
  • 14 XII – święty Jan od Krzyża, karmelita, mistyk i doktor Kościoła.