Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 28.11.2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.  W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej Roratnej o godz. 6:30. Pierwsza świeca, którą zapalamy oznacza proroka, który zachęca do nadziei.

2. Dzisiaj kolejna rocznica Święceń Biskupich Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Obejmijmy Go naszą modlitwą.

3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca. W czwartek pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. RÓŻANIEC I MSZA ŚW. O GODZ. 18:00. ZAPRASZAMY RODZINY POWOŁANYCH. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.

4. W piątek 3 grudnia,  pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata.  Spowiedź św. od godz. 6:00 do 8:00 i od 11:00 do 12:00, wieczorem od godz. 17:00. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca 4 grudnia,  czuwanie maryjne. NABOŻENSTWO WYNAGRADZAJĄCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, za grzechy i znieważenia o godz. 17:00.

6. W następną niedzielę 5 grudnia,  dzień modlitw i pomocy materialnej kościołowi na Wschodzie, z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie po każdej Mszy św.

7. W zakrystii od dziś można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 30 XI – św. Andrzej Apostoł;
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
  • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników i hutników.