Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą – 18.10.2020

1.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom.  Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny.

2. Dzisiaj  w dniu 18 października przypada  święto Św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Przez wstawiennictwo sługi Bożego prośmy Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

4. Przypominamy, że od dnia 10 października zaostrzeniu uległy zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Na ich podstawie obowiązek zasłaniania zarówno ust jak i nosa dotyczy wiernych przebywających zarówno w kościele. Bardzo prosimy by pamiętać także o dezynfekcji rąk i bezpiecznym sposobie przyjmowania Komunii Św.

5. Kartki  wspominkowe z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii.  Przez cały miesiąc listopad odmawiać będziemy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Msze św. Za zmarłych polecanych w wypominkach będą 2 listopada o godz. 9:00 i 18:00.

6. Od  niedzieli 1 listopada  powracamy do odprawiania niedzielnej Mszy św. o godz. 16:00.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki przed kościołem będzie na misje.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 X – św. Jan Kanty.
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.