Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą – 29.10.2023

1. Pierwszego listopada w  środę Uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. jak w niedzielę za wyjątkiem Mszy wieczornej o godz. 16:00.

Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 15:00 procesja żałobna. W naszym kościele Mszy św. wieczornej nie będzie ze względu na procesję na cmentarzu.

Przypominamy, że od 1 listopada Msza św. wieczorna w niedzielę i święta będzie o godz. 16:00.

2. W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. o godz. 6:30; 7:30; 9:00; 11:30; 18:00.

Różaniec z wypominkami o godz. 17:30.

3. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach o godz. 9:00 i 18:00.

4. Przez cały listopad w zakrystii  można składać wypominki.  W listopadzie różaniec z wypominkami odmawiamy codziennie o godz. 17:30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Najbliższy piątek, 3 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

6. W sobotę, 4 listopada,  pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17:00 – serdecznie zapraszamy!