Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą – 27.08.2023

1. Dziś obchodzimy Uroczystość odpustową Matki Bożej Pocieszenia. Pośród wielu tytułów, które nosi Maryja, ten podkreśla jej rolę w wypraszaniu daru pocieszenia u Ducha Świętego i przypomina, że Maryja jest Matką, która niesie pociechę w życiu doczesnym i w sensie eschatologicznym przez przywilej Wniebowzięcia. W teologii pawłowej znajdujemy potrójne uzasadnienie tej cechy Maryi, Matki, która przynosi pociechę:

  • wskazuje na Chrystusa, który przynosi odpuszczenie grzechów – największą pociechę dla grzesznej ludzkości
  • wyraża Jej macierzyńską troskę o zbawienie człowieka i stanowi konkretną pomoc w jego osiągnięciu, jak również umocnienie w ziemskiej drodze

2. Dzisiaj Suma odpustowa o godz. 11:00, celebruje ks. bp. Stanisław Salaterski. Po Mszy św., procesja maryjna do pięciu ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o asystę procesyjna, dzieci do sypania kwiatków, panów do baldachimu, Orkiestrę i Strażaków.

3. W tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 6:00. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót, wynagradzające Sercu Maryi o godz. 17:00.

4. W niedzielę 3 września koronka szkaplerzna o godz. 17:00 i nieszpory maryjne o godz. 17:30.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła,
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, wspomnienie męczeństwa.