Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 27.11.2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To kolejny rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.  Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do udziału w roratach codziennie o godz. 6:30.

2. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej w kościele o godz. 17:30.

3. W piątek 2 grudnia, pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 6:00. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 7:30 i 18:00.

4. W sobotę 3 grudnia nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Sercu Maryi o godz. 17:00.

5. W niedzielę 4 grudnia koronka szkaplerzna o godz. 15:00 i nieszpory maryjne o godzi. 15:30.

6. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarz rolnika.

7. Przewodniczący zarządu miasta Pilzno zaprasza mieszkańców na zebranie środowiskowe które odbędzie się 4 grudnia o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku kultury w Pilźnie.

8. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas i opłatki wigilijne.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
  • 1 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.