Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą – 21.08.2022

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny.  Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W niedzielę 4 września będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy do procesji maryjnej wokół kościoła i zapraszamy asystę procesyjną.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 VIII – święty Bartłomiej Apostoł;
  • 28 VIII – święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.