Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą – 28.08.2022

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, rozpoczniemy przygotowanie do odpustu MBP . Uroczystość poprzedzi Triduum. Triduum poprowadzi o. Maciej Guzik. Przez trzy dni Msza św. z kazaniem o godz. 18:00.

5. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

7. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca.  Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:30.

8. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7:30; 18:00. Spowiedź od godz. 6:00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

9. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca.  Nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17:00.

10. W niedzielę 4 września obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Sumę odpustową o godz. 11:00 celebruje ks. Biskup Stanisław Salaterski. Prosimy o przygotowania ołtarzy do procesji maryjnej wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, orkiestrę, strażaków, lektorów i ministrantów, panie do niesienia feretronów i panów do baldachimu.

11. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Koronka szkaplerzna o godz. 17:00 i nieszpory maryjne o 17:30.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 3 IX – święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.