Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 3.04.2022

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.  Koronka szkaplerzna o godz. 15:00 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o dobre powołania kapłańskie i zakonne, na modlitwie różańcowej o godz. 17:30. Zapraszamy rodziny powołanych.

4. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 15:00 i Drogi Krzyżowej o godz. 20:00.

5. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty  od godz. 6:00  i wieczorem od godz. 17:30. 

6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową po dwuletniej przerwie wyruszymy z Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Zapraszamy i zachęcamy by licznie wziąć w niej udział. Prosimy o asystę strażaków do niesienia krzyża jak również harcerzy z  pochodniami.

7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.