Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

3. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z Ojcem Świętym również i my dokonamy aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy w czasie Mszy św. o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.

4. Wszystkim darczyńcom wyrażamy wielką wdzięczność i podziękowanie za dary złożone dla uchodźców na Ukrainie przy naszych klasztorach w Sąsiadowicach pod Lwowem i Włodzimierzu Wołyńskim koło Lucka.  Wszystkie dary zostaną  przekazanie potrzebującym. Wielkie serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy  dołączyli do tej pomocy. Bóg zapłać za każdą waszą hojność i  gesty miłosierdzia.

5. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.