Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 19.12.2021

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

2. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

3. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego. Pasterka w naszym sanktuarium o godz. 22:00 zostanie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Wierni, którzy przyjmą podczas Pasterki Komunię świętą, mogą w dzień Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia diecezji tarnowskiej. W czasie pasterki musimy zachować obostrzenia epidemiczne. W kościele nosimy maseczki.

Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

W Niedzielę 26 XII przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze św. wg porządku niedzielnego. Zbiorka na tacę na Uniwersytet JPII i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i   opłatki na stół wigilijny dzisiaj pod chórem w tygodniu w zakrystii.,

 5. Spowiedź w naszym sanktuarium od poniedziałku do czwartku w godz. 6:00 – 9:00. od 11:00 do 12:00. Wieczorem od godz. 17:00.

W piątek Wigilia BN. Spowiedź będzie trwała jedynie do godziny 12:00.

Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.