Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą – 11.07.2021

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2.  W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

3. W czwartek 15 lipca rozpoczynamy Triduum przygotowujące do odpustu Matki Bożej Szkaplerznej. Bez wątpienia jedną z form pobożności maryjnej, zalecaną od wieków przez Magisterium Kościoła, jest nabożeństwo szkaplerzne.  Bł. Papież Paweł VI zaznaczył  wyraźnie, że Ojcowie Soborowi mówiąc o formach pobożności maryjnej zalecanych przez Kościół, mieli na myśli przede wszystkim różaniec święty i szkaplerz karmelitański.

Codziennie od czwartku o godz. 17:30 nieszpory szkaplerzne i o godz. 18:00 Msza św. z kazaniem. Triduum poprowadzi O. Marcin Siemek.

4. W niedzielę 18 lipca będziemy celebrować Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

        SUMA ODPUSTOWA O GODZ. 11:00.

Prosimy o asystę procesyjną: liturgiczną służbę ołtarza, panie do feretronów, panów do baldachimu, orkiestrę.

Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia szkaplerza św.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy;
  • 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad  i Benedykt, patronowie diecezji;
  • 15 VII – św. Bonawentura;
  • 16 VII – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.