Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 07.03.2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. Właściwemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu służą nam nabożeństwa (za udział w których możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami): – Gorzkie żale z kazanie pasyjnym – w piątek o godz. 15:00 – Droga krzyżowa – w piątki o godz. 20:00 i wtorek o godz. 7:00.

4. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

5. W przyszłym tygodniu 16 marca rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Triduum przed Uroczystością odpustową św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Pamiętajmy, że rok duszpasterski, który przeżywamy jest szczególnym rokiem ogłoszonym przez papieża Franciszka jako rok św. Józefa.  Będziemy modlili się w tych dniach  łaskę wiary i wytrwania w ojcowskim powołaniu. Triduum w tym roku poprowadzi ks. dr Piotr Cebula, który jest dyrektorem duszpasterstwa Rodzin i Małżeństw diecezji tarnowskiej.  Zachęcamy do licznego udziału szczególnie ojców, mężów i całe rodziny.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

7. Po wyjściu z kościoła dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na cele misyjne kościoła.

8. Wzorem poprzednich świąt zachęcajmy wiernych do przystąpienia do
sakramentu pokuty jak najwcześniej. Prosimy by nie odkładać spowiedzi św. na Wielki Tydzień.

9. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca koronka szkaplerzna o godz. 15:00 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.