Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 14.03.2021

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia.  Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. Rozpoczynamy we wtorek, 16 marca, w naszym sanktuarium  Triduum  przed uroczystością odpustową św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. W tym roku ma on charakter szczególny, bowiem papież Franciszek listem apostolskim „Patris Corde” ogłosił obecny rok duszpasterski rokiem św. Józefa. Przez trzy kolejne dni będziemy się przygotowywać przez słuchanie słowa Bożego i modlitwę do uroczystości odpustowej św. Józefa, 19 marca. Triduum poprowadzi ks. dr Piotr Cebula z Tarnowa. Msza św. o godz. 18.00.

4. W samą uroczystość św. Józefa  19 marca Msze św., będą odprawiane o godz. 6:30; 7:30; suma odpustowa o godz. 11:00 i wieczorem o godz. 16:00.  Gorzkie żale o godz. 15:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. Droga krzyżowa w piątki o godz.20:00, we wtorki o godz. 7:00.  Gorzkie żale w każdy piątek o godz. 15:00.

W związku z sytuacją epidemiczną, przypominamy o nadal obowiązujących obostrzeniach, a szczególnie o zasłanianiu ust i nosa oraz bezpiecznym dystansie (min. 2 m) zarówno w kościele jak i na dziedzińcu kościoła. Módlmy się o jak najszybsze ustanie pandemii.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny.