Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 15.11.2020

1. W  dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień wszystkich zmarłych (Zaduszny) zakonu  karmelitańskiego. Staniemy nad grobami naszych Braci i Sióstr, wspominając ich życie oraz śmierć, zapewne zrodzi się w nas pytanie o śmierć, naszą śmierć. Zawsze są to pytania trudne, wywołujące różne emocje, skojarzenia, myśli. Niby wiemy, że kiedyś to nastąpi, ale – myślimy sobie – jeszcze nie teraz. Modlitwą za wszystkich zmarłych z Rodziny Karmelitańskiej pomagamy nie tylko im, ale także i samym sobie, bowiem w ten właśnie sposób przygotowujemy się na spotkanie z Chrystusem w śmierci – własnej śmierci. Niech zatem czas zadumy nad grobami naszych Braci i Sióstr w Karmelu będzie dla nas okazją do wzmocnienia naszej nadziei, że śmierć jest tylko przejściem do lepszego życia.

2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

3. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich .

4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica;
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907).