Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą – 6.09.2020

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […].” Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI TARNOWSKIEJ.  W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego. Polecając Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca koronka szkaplerzna o godz. 16.45  i nieszpory maryjne o godz. 17.30.

4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego odpustu. Dziękujemy  za przygotowanie ołtarzy wokół kościoła. Dziękujemy za oprawę muzyczną – Orkiestrze ,  panu organiście,  służbie liturgicznej, niosącym feretrony, chorągwie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszystkie prace wykonane przy sanktuarium  Bóg zapłać wszystkim za włożony trud.