Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 2.01.2022

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom .

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte  według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświecenie wody, kadzidła i kredy.  Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

3.  Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

4. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

5. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. Składka na tacę w przyszłą niedzielę 9 stycznia będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, koronka szkaplerzna o godz. 15:00 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.