Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą – 17.01.2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. We wtorek 19 stycznia rozpoczynamy cykl modlitewnych spotkań z racji Jubileuszowego roku Św. Józefa. Św. Józef, który pierwszorzędnie jest wzorem tożsamości mężczyzny i wzorem ojca, jest także wymownym przykładem wielu cnót, które powinny być także obecne w życiu kobiety, matki. Przykład św. Józefa ma więc wymiar uniwersalny, dostępny dla każdego, który tylko pragnie szukać u niego inspiracji i orędownictwa. Tak chcemy przeżyć ten cały Rok św. Józefa, odkrywając uniwersalne przesłanie tej postaci dla każdego człowieka, ze szczególnym jednak uwzględnieniem relacji małżeńskiej. Rok św. Józefa i przekazywane w trakcie jego trwania treści, mogą być również pomoce dla narzeczonych, aby bardziej głęboko i dojrzale przygotować się do planowanego małżeństwa i życia już potem w przestrzeni łaski sakramentu małżeństwa. Zapraszamy  na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30  i Mszę św. o godz. 18:00. Zjednoczmy się w modlitwie w tych ważnych intencjach.

4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

5. W związku z Dniem Solidarności z Chorwacją, ustanowionym 24 stycznia b.r., przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęca nas do wsparcia modlitewnego i finansowego poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w tym kraju.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał, że 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.  Ofiary na ten cel będzie można złożyć w niedzielę 24 stycznia do puszki przed kościołem.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ogrzewanie naszego kościoła. W intencji naszych dobrodziejów modlimy się podczas Mszy św. zbiorowej w każdy poniedziałek o godz. 7:30.

W tym tygodniu patronują nam:

• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924);
  • 21 I – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica.