Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 20.12.2020

1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość  skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc i pokoju wokół nas.

2. Do czwartku włącznie roraty o godz. 6:30. W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia nie będzie Mszy wieczornej o godz. 16:00.

Pasterka w naszym kościele o godz. 22:00. Pasterka będzie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Wierni, którzy przyjmą podczas Pasterki Komunię świętą, mogą w dzień Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. W czasie pasterki musimy zachować obostrzenia epidemiczne. W kościele nosimy maseczki.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

4. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

5. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo owsa po każdej Mszy św.

6. Są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne i świece przy stoliku pod chórem.

7. Spowiadamy codziennie od godz. 6:00 do 8:00, od 11:00 do 12:00 i wieczorem od 17:00.

8. W wigilię spowiadamy do godz. 12:00. Można pobrać Betlejemskie światełko pokoju z naszego kościoła. Jest wystawione na ołtarzu bocznym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 XII – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.