Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 13.12.2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

3. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o godz. 6:30. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

4. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do  Dzieciątka Jezus.

5. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

6. Mając na uwadze obostrzenia epidemiczne i wzajemne bezpieczeństwo, bardzo prosimy by przedświątecznej spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę i skorzystać z sakramentu pojednania wcześniej, szczególnie w dni powszednie. Spowiadamy codziennie od 6:00 do 8:00, od 11:00 do 12:00, oraz wieczorem od 17:30.

7. Świece wigilijne i opłatki są do nabycia w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.