Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą – 8.11.2020

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego.

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie  modlitewnej o nich pamięci.

4. W sobotę 14 listopada świętujemy Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, którzy weszli już do chwały niebieskiej . To oni ukazali nam pociągające przykłady dążenia do Boga drogą całkowitego oddania się Jemu. Święci naszego zakonu są dla nas nie tylko wzorem, lecz także nieustannie wstawiają się za nami do Boga i otaczają nas opieką.

W niedzielę 15 listopada zanosić będziemy do Boga nasze modlitwy  za zmarłych braci i siostry naszej Rodziny Karmelitańskiej.  Ufamy Bożemu miłosierdziu i wstawiennictwu Królowej Karmelu , która jest znakiem pociechy i pewnej nadziei, że zostaną oni włączeni do grona zbawionych.

5. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Dziś do puszki przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc kościołowi w potrzebie. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę.

7. Ze względu na obostrzenia rządowe, które regulują ilość osób w kościele (1 osoba na 15 m. kwadratowych) do naszej świątyni może wejść jednorazowo 36 osób. Za utrudnienia przepraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież
  • 11 XI – św. Marcin (316-397); pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik.
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi polscy męczennicy.