Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą – 30.08.2020

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci MB Pocieszenia.  Pilzneńskie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia należy do tych wyjątkowych miejsc świętych, które przez cały rok skupiają rzesze pielgrzymów  z  ziemi pilzneńskiej i nie tylko.  Wymiar maryjny sanktuarium jest czytelnym znakiem pobożności Ludu Bożego, który widzi w zawierzeniu i naśladowaniu Matki Najświętszej najpewniejszą drogę do zjednoczenia z Chrystusem Odkupicielem. Działanie łaski Bożej i modlitwy niezliczonych zastępów wiernych, a także podejmowane tam dzieło nawrócenia i pokuty, uczynią z tego sanktuarium żywy skarbiec Kościoła.

Suma odpustowa o godz. 11:00. Po sumie jak  procesja maryjna  wokół kościoła Sumę celebruje  ks. Proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Wolanin i wygłosi słowo Boże.

2. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

3. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka  w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

W czwartek będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy rodziny powołanych.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św., w naszym kościele w godzinach: 6:00-8:00 i od 11:00, wieczorem od godz. 17:00. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.

W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele w  o godz. 17:00. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.