Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą – 23.08.2020

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

5. W czwartek 27 sierpnia rozpoczniemy Triduum przed uroczystością odpustowa Matki Bożej Pocieszenia.  O godz. 17:30 modlitwa różańcowa i o godz. 18:00 Msza św z kazaniem.

30 sierpnia będziemy obchodzili samą uroczystość odpustową. Suma odpustowa o godz. 11:00. Po sumie procesja maryjna wokół kościoła.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy do procesji, zapraszamy asystę liturgiczną: panów do baldachimu, panie do feretronów, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę, całą asystę liturgiczną.

6. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia .

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430)