Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą – 09.08.2020

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

3.  W Czwartek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 17:30.

4. W sobotę 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele  jak w każdą niedzielę. 5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W dzisiejszą uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258),
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253),
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941).