Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą – 19.07.2020

1. Dzisiaj uroczystość odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej. .\ Szkaplerz jest tą rzeczywistością, która dobrze ukazuje nam sposób Bożego działania. Jeśli przyjmiemy go ze szczerą wiarą i dobrą wolą będzie to dla nas nie tylko akt pobożności maryjnej w chwili jego przyjęcia, ale stanie się on zaproszeniem do wkroczenia na drogę modlitewnej bliskości z Maryją, jak również droga Jej naśladowania i stawania się jej wiernym obrazem.

2. Dzisiejsza uroczystość jest wielkim świętym karmelitańskim, tych wszystkich którzy przez znak szkaplerza są złączeni z Karmelem.  Suma odpustowa o godz. 11.00. celebruje i słowo Boże wygłosi O. Prowincjał.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. można przyjąć szkaplerz święty.

Prosimy o asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatków, panów do baldachimu, panie do niesienie feretronów.

4. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem,.

5. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Niech  modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

6. W zakrystii jest do nabycia III tom książki Orły i Sokoły Pilzna pana Wojciecha Trojana. Warto ją nabyć ponieważ zawiera osobistości z Pilzna: O. Norberta Paciorę, cystersa i O. prof. Bronisława Panka, karmelitę i wielu innych osobistości pilzneńskich. Cena 20 zł.  Jest również do nabycia mała książeczka o Św. Aniele, którego tutaj w maju bardzo czcimy i święcimy wierzbinę ku jego czci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 VII – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2).
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
  • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, turystów.