Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą – 12.07.2020

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

W tym dniu  rozpoczniemy Triduum do Matki Bożej Szkaplerznej. Przez kolejne trzy dni o godz. 17:30 nieszpory szkaplerzne, a o godz. 18:00 Msza św. z kazaniem.

Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

3. W zakrystii jest do nabycia książka Pana Wojciecha Trojana „ORŁY – SOKOŁY PILZNA” jest to już trzecia część. Zachęcamy do nabywania tej pozycji, tym bardziej że są w niej obecni dwa sokoły Pilzna: O. Norbert Paciora, cysters i O. profesor Bronisław Panek, karmelita.

4. 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 17:30.

5. W przyszłą niedziele Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 11:00. Prosimy o asystę do procesji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
  • 16 lipca Uroczystość Matki Bożej z Karmelu.