Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 11.02.2024

Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

1. W tym tygodniu Środa Popielcowa – początek okresu Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego oraz przez umartwienie ciała przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, Post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Dzieci także należy wprowadzać w ducha pokuty i umartwienia poprzez post, choć nie związane są jeszcze obowiązkiem prawa kościelnego. 

2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele o godz. 6:30; 7:30; 9:00; 11:30; 16:00 i 18:00.

3. W piątek Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Msza św. wieczorowa w piątek będzie zaraz po Gorzkich żalach ok godz. 16:00.

4. Droga krzyżowa w każdy wtorek o godz. 7:00 rano i piątek o godz. 20:00.

5. Składka na tacę w Środę Popielcową na cele charytatywne.

6. Od środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne suche dni).

7. W 2 niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

8. Codziennie w naszej świątyni trwa Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8:00 do 11:30. Zapraszamy i zachęcamy w Roku Modlitwy na krótką adorację.