Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą – 5.11.2023

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji koronka szkaplerzna o godz. 14:30 i różaniec z wypominkami o godz. 15:30.

3. W czwartek 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni jak w dni powszednie.  Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.

6. W niedzielę 12 listopada zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – święty Leon Wielki,  papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
  • 11 XI – święty Marcin z Tours, najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
  • 12 XI – święty Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik.