Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą – 30.07.2023

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie.

2. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o dobre powołania do służby w kościele. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 6:00. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00. W sobotę nabożeństwo pierwszej soboty, wynagradzające Sercu Matki Bożej o godz. 17:00.

4. 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu.

5. W przyszłą pierwszą niedzielę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego, koronka szkaplerzna o godz. 17:00 i nieszpory maryjne o godz. 17:30.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 VII – św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii,
  • 31 VII – św. Ignacy Loyola, kapłan,
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła,
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, Kapłan.