Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, podczas których wraz z Maryją modlimy się o dar Ducha Św. w ramach nowenny przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy. Nabożeństwa majowe połączone ze wspomnianą nowenną odprawiane są codziennie o godz. 17:30.

2. W środę 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI 24 maja modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

4. We piątek 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

5. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki.  Niedziela ta kończy okres Wielkanocy to jest ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych.

6. W poniedziałek 29 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. jak w dni powszednie.

W tym tygodniu patronują nam:

• 22 V – św. Rita, zakonnica,
  • 25 V – św. Maria Magdalena de Pazzi, karmelitanka,
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych.