Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15:00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na do puszki przed kościołem są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Z okazji Święta Miłosierdzia dzisiaj  na terytorium Polski można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

4. Za tydzień Niedziela Biblijna. Rozpoczęcie ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

5. Uroczystość św. Wojciecha głównego Patrona Polski wypadająca w tym roku w 3 Niedzielę Wielkanocną będzie obchodzona w poniedziałek 24 kwietnia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 IV – św. Anzelm biskup i doktor Kościoła.