NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 kwietnia 2023

Drodzy Przyjaciele Pilzneńskiego Karmelu i drodzy goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Ojcom dziękuję szczególnie za posługę w konfesjonale. Panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami, strażakom, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem O. Andrzejem. Niech Zmartwychwstały spotka Was na drodze Waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego.

4. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.