Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 5.03.2023

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne. W Kościele powszechnym przeżywamy dzisiaj niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy.

Dzisiaj koronka szkaplerzna o godz. 15:00 i nieszpory maryjne o godz. 15:30.

2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie gorzkich żali o godz. 15:00 i drogi krzyżowej o godz. 20:00. W każdy wtorek Wielkiego Postu o godz. 7:00 droga krzyżowa.

4. W środę 8 marca przypada Dzień Kobiet. W modlitwie polecajmy je Panu Bogu, prosząc dla nich o wszelka pomyślność.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 7 III – św. Felicyta i Perpetua, męczennice;
  • 8 III – św. Jan Boży, Papież Leon XIII ogłosił św. Jana Bożego patronem chorych i szpitalnictwa, a papież Pius XI patronem pielęgniarzy;
  • 9 III – św. Franciszka Rzymianka, dane jej było przeżywać stany mistyczne, ekstazy, wizje, uzdrawiać chorych. Często przy sobie widziała swojego Anioła Stróża.