Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą – 29.01.2023

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Jest to jedna z ostatnich okazji, aby pomodlić się przy żłóbku i podziękować za życie Jezusa na ziemi i Ewangelię, która wskazuje nam drogę ku zbawieniu.                 

2.  W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Błogosławieństwo świec (gromnic) podczas każdej Mszy św. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30; 7:30; 9:00; 11:30 i 18:00.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Ofiary zbierane  w tym dniu przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca

4. W piątek 3 lutego przypada – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6:00. Msza św. wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

W piątek 3 lutego w kalendarzu liturgicznym wspominamy również św. Błażeja. Błogosławieństwo świec, gardła (owoców) ku czci św. Błażeja po każdej Mszy św.

5. W sobotę 4 lutego nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17:00. Msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7:30 i 18:00.

6. W niedzielę 5 lutego koronka szkaplerzna o godz. 15.00 i nieszpory maryjne o godz. 15:30. Błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty po każdej Mszy św.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 31 I – święty Jan Bosko;
  • 3 II – święty Błażej, Bp i Męczennik.