Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”. 

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy  w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17:30.

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Obejmijmy swoją modlitwą wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz.  17:30 w ramach nabożeństwa czerwcowego.

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00, spowiedź święta od godz. 6:00;

– w pierwszą sobotę miesiąca – 4 czerwca – zapraszamy na wynagradzające, modlitewne czuwanie Maryjne o godz. 17:00, również w sobotę 4 czerwca,  Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu .

W tym tygodniu patronują nam:

  • 1 VI – święty Justyn, (I/II w.), męczennik za wiarę;
  • 3 VI – święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.