Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą – 08.08.2021

1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy nie potrafią żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. 15 sierpnia przypada 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej Ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

4. „Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy. Nasze pielgrzymowanie rozpocznie się 17 VIII 2021 r. Eucharystią o godz. 7:30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej, a zakończy 25 sierpnia na Jasnej Górze.

5. Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszki na Papieski Uniwersytet JP II w Tarnowie i Krakowie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 9 VIII – św. Edyta Stein, Teresa Benedykta od Krzyża;
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec;
  • 11 VIII – św. Klara;
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe.