Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą – 01.08.2021

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, koronka szkaplerzna o godz. 16:45 i nieszpory szkaplerzne o godz. 17:30.

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o dobre powołania kapłańskie i zakonne podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30. Zapraszamy rodziny powołanych.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu od godz. 6:00. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

W pierwszą sobotę miesiąca sierpnia, czuwanie Maryjne o godz. 17:00. 

5. W piątek, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.

6. W przyszłą niedzielę składka do puszek na Papieski Uniwersytet JP II w Tarnowie i Krakowie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney;
  • 7 VIII – bł. Edmund Bojanowski.