Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą – 25.07.2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę sierpnia koronka szkaplerzna o godz. 16.45 i nieszpory maryjne o godz. 17:30.

5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

6. Pragniemy  serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na  utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 VII – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
  • 31 VII – św. Ignacy Loyola (1491-1556), kapłan, założyciel Towarzystwa Jezusowego.