Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą – 27.06.2021

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2.  Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. Nabożeństwo codziennie rano o godz. 8:00.

3. We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość ta jest dla chrześcijan wyjątkową okazją do odnawiania i umacniania więzi z Kościołem, który jest w Rzymie i z jego Biskupem. Msze św. jak w dni powszednie. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku,  i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze.

W czasie każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na potrzeby Stolicy ApostolskiejJest to tzw. (świętopietrze).

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się  w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:30. Zapraszamy rodziny powołanych.

W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej od godz. 6:00. Msza św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7:30 i 18:00.

5. W sobotę o godz. 17:00 czuwanie maryjne. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi .

6. W przyszłą niedzielę  koronka szkaplerzna o godz. 16:45 i nieszpory maryjne o godz. 17:30. 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz;
  • 29 VI – święci apostołowie Piotr i Paweł;
  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł.