Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.  Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2.  W dniu jutrzejszym, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zakończymy nabożeństwa majowe uroczystą procesja eucharystyczną. Prosimy panów do baldachimu, osoby do feretronów i dzieci do sypania kwiatków.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 6:00; 7:15; 9:15; 18:00. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 11:00. Wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy, po Mszy św. o godz. 10:30 z kościoła parafialnego. „Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Składka do puszki w Boże Ciało na hospicja w naszej diecezji  i inne cele charytatywne.

4. W naszym sanktuarium zewnętrzną uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 10 czerwca. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 wyruszymy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Prosimy o czynny udział w procesji, prosimy o asystę procesyjną panów do niesienia baldachimu, osoby noszące feretrony , strażaków, orkiestrę. Dzieci zapraszamy do  sypania kwiatów. Z racji procesji Msza Święta z godz. 18:00 zostanie odprawiona o godz. 17:00.  

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe  o godz.17:40 z procesją eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18:00. Od wtorku 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwo Czerwcowe do Serca Pana Jezusa o godz. 17:40.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne w czasie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W piątek modlimy się za misje i misjonarzy, okazja do spowiedzi od godz. 6:00 i Komunii Świętej wynagradzającej.  Msza Święta  do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7:30 i 18:00.

7. W I-szą sobotę miesiąca 5 czerwca, zapraszamy na modlitewne czuwanie maryjne. Rozpoczynamy o godzinie 17:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W trakcie czuwania medytacja tajemnicy różańcowej, a następnie procesja ze śpiewaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16:45 koronka szkaplerzna i o godz. 17:40 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na Uniwersytet JPII w Tarnowie i Krakowie.

9. W zakrystii jest do nabycia książka – album Kościoły: Nasze dziedzictwo, Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Jest również i nasz kościół. Książka może być dobrym, pięknym prezentem.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 1 VI – św. Justyn;
  • 5 VI – św. Bonifacy.