Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego.. Uroczystość dzisiejsza jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoc. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw  za Kościół w Chinach .

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi i komunii  św. wielkanocnej.

6. Już dzisiaj informujemy, że w związku ze stabilizacją epidemiczną 10 czerwca będzie miała miejsce procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała, która jak w poprzednich lata wyruszy z naszego kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

• 25 V – św. Maria Magdalena de Pazzi, karmelitanka;
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.