Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 9.05.2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty.

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące wieczorem podczas nabożeństw majowych i Mszy św.

2. Przez cały maj codziennie, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe. Zgodnie z gorącym życzeniem Ojca Świętego, maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu o ustanie pandemii pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”.

3. Przypominamy, że 13 maja tj. w czwartek przypada 104 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie i rozpocznie się  czas nabożeństw fatimskich o godz. 17:00. Pokutny różaniec fatimski, następnie nabożeństwo majowe i Msza św. 13 maja jest to kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

4. W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 14 V – św. Maciej, apostoł.