Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 2.05.2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dziś o godz. 16:45 koronka szkaplerzna, o 17:30 nabożeństwo majowe.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz.  6:00; 7:15; 9:15; 11:00 i 18:00.

5. W środę 5 maja obchodzić będziemy święto św. Anioła Jerozolimskiego. Święty Anioł z Sycylii, jest bardzo ważną postacią w historii naszego zakonu karmelitańskiego. Czas jego życia przypada na przełom XII – XIII wieku, zapewne znajdował się on wśród pierwszych zakonników którzy przenieśli się z terenów Królestwa Jerozolimskiego do Europy. Obecnie obchodzimy Jubileusz  związany z 800 – leciem, jego męczeńskiej śmierci..  5 maja obchodzić będziemy w naszym sanktuarium nawiedzenie Jego relikwii. Msze św. o godz. 6:30; 7:30; 11:30; 18:00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wierzbiny i adoracja relikwii. 5 maja można uzyskać w naszym kościele odpust Jubileuszowy pod zwykłymi warunkami.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania do naszego zakonu podczas nabożeństwa majowego.

7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 6:00 i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 7:30 i 18:00.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 V – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
  • 4 V – św. Florian , święto patronalne strażaków;
  • 5 V – św. Anioł, kapłan i męczennik. Jego relikwie spoczywają w mieście Licata na Sycylii. To jeden z pierwszych karmelitów, który przyczynił się do zatwierdzenia przez papieża zakonu i jego rozpowszechnienia po całej Europie;
  • 6 V – święci apostołowie Filip  i Jakub;
  • 8 V – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.