Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 25.04.2021

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. W piątek 30 kwietnia rozpoczniemy nabożeństwa majowe o godz. 17:30. W pierwszą sobotę miesiąca 1 maja nabożeństwo  wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy i znieważenia  będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17:00.

3. W sobotę, 1 maja, wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Módlmy się za jego pośrednictwem, aby każda praca była drogą prowadzącą do świętości i spełnieniem powołania.

4. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na  utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

5. Informujemy, że od 1 maja w niedziele i święta Msza św. wieczorowa będzie o godz. 18:00

6. Od 26 kwietnia do 10 maja br., będzie miała miejsce zbiórka elektrośmieci. Miejsce zbiórki przy budynku hali sportowej PSP Pilzno, ul. Niepodległości 1 A (dawne gimnazjum).

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 29 IV – św. Katarzyna Sieneńska, doktor Kościoła, patronka Europy. W tym dniu wspominamy także męczeńską śmierć duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.