Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 18.04.2021

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy tydzień biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rodzinnych ziem, którego dokonał św. Wojciech. W piątej z racji uroczystości św. Wojciecha nie obowiązuje abstynencja  od pokarmów mięsnych.

4. W poniedziałek 19 kwietnia  dzień poświęcony św. Józefowi w roku św. Józefa, w obecnej sytuacji publicznego zagrożenia życia i zdrowia zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach naszych rodzin przez wstawiennictwo św. Józefa.,  o godz. 17:30 różaniec do św. Józefa i o godz. 18:00 Msza św.

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 23 IV – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.